Makijaż oka na co dzień — przydatne porady
Oczy są zwierciadłem duszy, a ich makijaż jest dopełnieniem całej stylizacji. Może nadać jej charakteru lub go zmienić. Odpowiednim cieniowaniem powieki możemy też korygować kształt oka i dodać głębi spojrzenia. Wbrew pozorom podkreślanie oka makijażem nie jest trudnym zadaniem. Korzystając z naszych porad, szybko opanujesz tę sztukę.
Krok 1: Pielęgnacja
Podstawą każdego makijażu jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Nie inaczej jest w przypadku oczu. Zadbaj więc o to, by ich okolice odpowiednio przygotować na make-up. Pamiętaj, że dobrze nawilżona i delikatnie lepka cera znacznie dłużej utrzyma na sobie nałożony kosmetyk. Przygotowując więc bazę pod makijaż, nie pomijaj powiek i powierzchni okalającej oczy.
Krok 2: Baza
Duże znaczenie w trwałości wykonanego makijażu ma przedłużająca ją baza pod cienie. Kosmetyk ten pozwala też równomiernie rozprowadzić pigment na skórze i rozetrzeć cienie. Preparat tego typu jest szczególnie zalecany osobom, które zauważają w ciągu dnia, że kosmetyki nałożone wcześniej na powieki osypują się. Baza pod cienie zwiększa ich przyczepność.
Krok 3: Korektor
O okolice oczu zadbaj nie tylko pod względem ich odpowiedniego nawilżenia. Robiąc makijaż, nie zapomnij pokryć ich delikatnym korektorem lub kryjącą bazą. Wszystko po to, by wyrównać odcień skóry za skroniach, przestrzeni pod okiem i na powiekach odpowiednio do koloru reszty twarzy. Jakiekolwiek odcięcia nie będą wyglądały dobrze i zepsują efekt nawet najbardziej kunsztownego makijażu oka. Pamiętaj, by korektor lub bazę aplikować na skórę pokryta wcześniej kremem.
Krok 4: Dobór kolorów i kosmetyków
Zanim nabierzesz wprawy w wykonywaniu makijażu oka, zrezygnuj z mocnych i wyrazistych kolorów. One nie wybaczają najmniejszych niedociągnięć – będą widoczne. Na początek sięgnij po naturalne, neutralne kolory, z którymi łatwo jest ukryć wpadki nowicjusza. Przy pierwszych krokach stawianych w sztuce make-up unikaj bardzo suchych, osypujących się przy każdym kontakcie ze skórą cieni do powiek. W nauce techniki makijażu zdecydowanie lepiej sprawdzą się mokre formuły.
Krok 5: Uwaga na alergeny
Zanim cokolwiek nałożysz na swoje oko, sprawdź, czy produkt ten nie wywoła u Ciebie alergii i podrażnień. Pamiętaj, że kosmetyki typu tusz do rzęs, eyeliner i cień do powiek mogą wywołać reakcję alergiczną, a to zdarza się dość często. Zanim więc przygotujesz makijaż oka na wielkie wyjście, zrób wersję do testowania w domowym zaciszu. W ten sposób unikniesz wpadki z rozmazanym okiem i kosmetykami spływającymi po twarzy jeśli okaże się, że wywołują one łzawienie.
Krok 6: Malowanie oka
Na początek sięgnij po jasny, beżowy cień i rozprowadź go równomiernie na całej powiece, aż po łuk brwiowy. Na całą jej ruchomą część i nad załamaniem powieki rozprowadź przejściowy, jasny cień. Rozetrzyj go miękkim, puchatym pędzlem aż do efektu zatarcia ostrych krawędzi. Na połowę ruchomej powieki nałóż nieco ciemniejszy cień. Aplikuj go, zaczynając od zewnętrznego kącika. Wklep go delikatne w skórę i ponownie sięgnij po puchaty pędzel, by rozetrzeć granicę pomiędzy odcieniami. Zewnętrzny kącik oka podkreśl najciemniejszym cieniem i powoli rozetrzyj go małym, precyzyjnym pędzelkiem. Kontur oka podkreśl kredką, a na rzęsy zaaplikuj tusz.
#makijaż oka #Malowanie oka #Dobór kolorów i kosmetyków